Центр безпеки Windows Зміст Огляд | Історія версій | Критика | Дивись також | Примітки | Посилання | Навігаційне менюMicrosoft Windows Security Center: The Voice of Security for Windows VistaоригіналуSymantec says Vista will "reduce consumer choice"McAfee Chides Microsoft Over Vista Security PoliciesMicrosoft Caves on Vista SecuritySecurity Watch Special: Windows XP SP2 Security Center Spoofing ThreatоригіналуMSKB 883792: Питання та відповіді про центр забезпечення безпеки WindowsMSDN: Windows Security Center APIр
Backup and Restore CenterКомандний рядокПанель керуванняAppletsDevice ManagerDisk CleanupDisk DefragmenterDriver VerifierEvent ViewerIExpressКонсоль керуванняNetshProblem Reports and SolutionsRecovery ConsoleResource MonitorScanDiskSysprepSystem ConfigurationSystem File CheckerSystem Policy EditorSystem RestoreДиспетчер завданьWindows Easy TransferWindows InstallerWindows PowerShellWindows UpdateWinPEWinREWinSATWMIAeroAutoPlayAutoRunClearTypeПровідник WindowsSearchIFilterSaved searchNamespaceSpecial folderМеню «Пуск»Панель завданьCDFSDFSexFATIFSFATFAT12FAT16FAT32NTFSHard linkJunction pointMount PointReparse pointSymbolic linkTxFEFSReFSUDFWinFSАрхітектура Windows NTПроцес завантаженняCSRSSDesktop Window ManagerPortable ExecutableEXEDLLEnhanced Write FilterFile ProtectionGraphics Device Interfacehal.dllI/O request packetImaging FormatKernel Transaction ManagerLibrary filesLogical Disk ManagerLSASSMinWinNTLDRNtoskrnl.exeObject ManagerOpen XML Paper SpecificationRegistryResource ProtectionSecurity Accounts ManagerServer Message BlockShadow CopySMSSSystem Idle ProcessUSERWin32 consoleWinlogonCOMMAND.COMWindows Services for UNIXPOSIX subsystemInterixVirtual DOS machineWindows on WindowsWoW64Solitaire Collection
Програмне забезпечення за алфавітомКомпоненти Windows
англ.Microsoft WindowsWindows XPWindows VistaWindows 7Windows Management InstrumentationАнтивірусаБрандмауераWindows VistaUser Account ControlMalwareАнтивірусибрандмауериWindows XPWindows VistaWindows APIкомп'ютерна граTCP/IPWindows XP Service Pack 2Windows UpdateWindows Firewallантивірусного ПОAPIWindows VistaspywareWindows DefenderUser Account ControlInternet ExplorerWindows VistaSymantecMcAfeeWindows 7PC Magazine
Тип | Microsoft Windows component[d] Утиліта Програмні засоби захисту інформації і system monitor[d] |
---|
Центр безпеки Windows (англ. Windows Security Center) — компонент Microsoft Windows, включений у Windows XP (SP2 і більш пізні версії), Windows Vista і Windows 7. Являє собою комплекс програмного забезпечення по захисту комп'ютера від мережевих атак, організації регулярного оновлення Windows і моніторингу стану встановленого антивірусного ПЗ. У разі виявлення дірки в безпеці комп'ютера попереджає користувача спливаючим повідомленням. У Windows 7 перейменований в «Центр підтримки» (Action Center), де, крім усього іншого, додані функції обслуговування системи.
Зміст
1 Огляд
2 Історія версій
2.1 Windows XP SP2
2.2 Windows Vista
2.3 Windows 7
3 Критика
4 Дивись також
5 Примітки
6 Посилання
Огляд |
Windows Security Center складається з трьох головних компонентів: панелі керування службами, власне системних служб Windows та програмного інтерфейсу, який заснований на Windows Management Instrumentation.
Панель управління ділить перевіряються параметри безпеки на 3 категорії — автоматичне оновлення Windows, і детектори стану Антивіруса і Брандмауера. У Windows Vista додані категорії контролю User Account Control і станом Anti-Malware програми. Категорії з синім або зеленим фоном працюють нормально. Жовтий фон вказує на ослаблені параметри безпеки даної категорії. Червоний фон вказує на те, що категорія відключена або непрацездатна.
Поточний стан цих категорій визначається системної службою Windows під назвою «Security Center»[1]. Як і інші служби, вона стартує автоматично при завантаженні операційної системи.
Антивіруси та брандмауери сторонніх виробників реєструються в Центрі Безпеки з допомогою WMI-провайдера. У Windows XP і більш пізні випуски і в Windows Vista додані функції Windows API, які дозволяють перевіряти статус Центру Безпеки, і отримувати повідомлення, якщо він зміниться. Це дає можливість програмам перевіряти стан безпеки комп'ютера для забезпечення працездатності своїх функцій. Наприклад, мережева комп'ютерна гра може перевірити, чи включений брандмауер і дозволено їй ініціювати або приймати TCP/IP-з'єднання. У разі негативної відповіді брандмауера можна, наприклад, повідомити користувача про причини відмови у з'єднанні і видати довідку про налаштування систем безпеки.
Історія версій |
Windows XP SP2 |
В ході маркетингової кампанії 2003 року, спрямованої на підвищення обізнаності щодо безпеки, Microsoft з бесід з клієнтами прийшла до висновку, що користувачі недостатньо стурбовані безпекою своїх систем.[2] Тому Microsoft прийняла рішення включити нову можливість в Windows XP Service Pack 2, яка дозволить повідомляти користувача про стан найбільш важливих функцій безпеки. Перша версія контролює роботу Windows Update, Windows Firewall і антивірусного ПО. Виробники брандмауерів і антивірусних програм можуть інтегрувати своє, використовуючи Windows Security Center API.
Windows Vista |
У Windows Vista, додана підтримка анти -spyware-програм (за замовчуванням використовується Windows Defender, але можна використати будь-яке інше), перевірка стану User Account Control і налаштувань безпеки Internet Explorer. Інша особливість версії під Windows Vista — можливість показувати логотипи сторонніх програм, контрольованих «Центр забезпечення безпеки».
На відміну від Windows XP, в бета-версіях Windows Vista «Центр забезпечення безпеки» було неможливо відключити або змінити. Виробник антивірусного ПЗ Symantec виступив проти цього, оскільки в цьому випадку користувач отримував би оповіщення і від «Центру забезпечення безпеки», і від Symantec's tools одночасно, що створило б їм додаткові незручності.[3]McAfee, інший великий постачальник антивірусного ПЗ, підтримав ці вимоги,[4] і Microsoft була змушена зробити «Центр забезпечення безпеки» відключається у фінальній версії Vista.[5]
Windows 7 |
У Windows 7 «Центр забезпечення безпеки» перейменовано в «Центр підтримки» («Action Center» в англійських версіях Windows). Крім безпеки, Action Center стежить за обслуговуванням комп'ютера.
Критика |
Незважаючи на те, що «Центр забезпечення безпеки» пропагуються корпорацією Microsoft як важливий крок в безпеці Windows, його постійно критикують за різних причин. Так, PC Magazine створив серію статей «Windows XP SP2 Security Center Spoofing Threat», в якій описана уразливість, що дозволяє змінити стан безпеки на клієнтських системах при доступі до даних, інфікувати систему, перетворити комп'ютер в зомбі для розсилки спаму або інших цілей.[6] Треба зауважити, що зловмисному програмному забезпеченню для здійснення цих дій потрібні адміністративні привілеї.
Дивись також |
- Список компонентів Windows
Примітки |
↑ Настоящее имя службы — «wscsvc».
↑ Microsoft Windows Security Center: The Voice of Security for Windows Vista. Microsoft. 2006-10-06. Архів оригіналу за 2012-03-16. Процитовано 2006-10-14.
↑ Jeremy Reimer (2006-09-27). Symantec says Vista will "reduce consumer choice". Ars Technica. Процитовано 2006-10-14.
↑ Hines, Matt (2006-10-03). McAfee Chides Microsoft Over Vista Security Policies. eWeek.
↑ Seltzer, Larry (2006-10-16). Microsoft Caves on Vista Security. eWeek. Процитовано 2008-08-13.
↑ Jay Munro (2004-08-25). Security Watch Special: Windows XP SP2 Security Center Spoofing Threat. Security Watch newsletter. PC Magazine. Архів оригіналу за 2012-03-16. Процитовано 2006-10-14.
Посилання |
- MSKB 883792: Питання та відповіді про центр забезпечення безпеки Windows
- MSDN: Windows Security Center API
|