Учасник бойових дій Зміст Визначення статусу | Пільги учасникам бойових дій | Пенсійне забезпечення | Статус поранених військовослужбовців, інвалідів війни та членів родин загиблих | Див. також | Посилання | Навігаційне менюперевіреназміни в шаблонах/файлахЗакон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» на сайті Верховної Ради УкраїниСайт Всеукраїнського Об'єднання «ФЕДЕРАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙ МИРОТВОРЦІВ УКРАЇНИ»Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на сайті Верховної ради УкраїниСайт Президента УкраїниУрядовий портал Кабінету Міністрів УкраїниСайт Міністерства соціальної політики УкраїниСайт Пенсійного фонду УкраїниСайт Міністерства оборони УкраїниПраво на статус учасника бойових дій /Українська правда/Усі учасники АТО отримають статус учасників бойових дій /TBI/У Міноборони уточнили, кого вважають учасниками бойових дій /Кореспондент/Порошенко доручив вирішити питання про статус учасника бойових дій бійцям АТО /Сегодня/ррПорошенко підписав закон про статус учасника бойових дій для ветеранів УПА й ОУН
Військова медицина в УкраїніВійськова термінологіяСтатті проекту ПравоСтатті конкурсу «Військова справа у Вікіпедії»
бойових завданьБатьківщиниЗбройних СилвоєннийКабінету Міністрів Українивоєнізованих відомствагресії-інтервенції Росії проти України в 2014 роцідержавними нагородами Україниособливі заслуги перед Україноюпораненнязагибеліінвалідностічленів родин загиблихвійськових шпиталяхМіністерства соціальної політики України
Учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.
Зміст
1 Визначення статусу
2 Пільги учасникам бойових дій
3 Пенсійне забезпечення
4 Статус поранених військовослужбовців, інвалідів війни та членів родин загиблих
5 Див. також
6 Посилання
Визначення статусу |
Статус учасника бойових дій чітко визначається статтями 5 та 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
Згідно діючого Закону, до учасників бойових дій відносяться:
- військовослужбовці Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу і військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в антитерористичній операції, або які за рішенням відповідних державних органів були направлені для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки або у відрядження в держави, де в цей період велися бойові дії.
- учасники бойових дій на території інших країн — військовослужбовці Радянської Армії, Військово-Морського Флоту, Комітету державної безпеки, особи рядового, начальницького складу і військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ колишнього Союзу РСР (включаючи військових та технічних спеціалістів і радників), працівники відповідних категорій, які за рішенням Уряду колишнього Союзу РСР проходили службу, працювали чи перебували у відрядженні в державах, де в цей період велися бойові дії, і брали участь у бойових діях чи забезпеченні бойової діяльності військ (флотів).
- всі учасники бойових дій другої світової війни.
- ветерани УПА, Поліської Січі та підрозділів ОУН.[1]
Перелік осіб, які відносяться до учасників бойових дій визначається Рішеннями Кабінету Міністрів України. Посвідчення учасника бойових дій видаються визначеними підрозділами усіх воєнізованих відомств держави та військовими комісаріатами. Посвідчення члена родини загиблого військовослужбовця видаються територіальними органами соціального захисту населення.
Наразі питання статусу учасника бойових дій значно актуалізувалося для десятків тисяч військовослужбовців Збройних сил держави в результаті агресії-інтервенції Росії проти України в 2014 році та бойових дій з тисячами поранених та загиблих захисників Вітчизни.
Пільги учасникам бойових дій |
Увесь перелік соціальних пільг учасникам бойових дій чітко визначається статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
Пенсійне забезпечення |
Параметри пенсійного забезпечення учасників бойових дій чітко окреслені у Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»
Учасники бойових дій, відзначені найвищими державними нагородами України, мають право на отримання пенсії за особливі заслуги перед Україною.
Статус поранених військовослужбовців, інвалідів війни та членів родин загиблих |
В разі поранення, або загибелі військовослужбовців, їх статус, встановлення групи інвалідності а також статус членів родин загиблих визначається військово-лікарськими комісіями, які діють при всіх військових медичних закладах України, військових шпиталях-госпіталях. Статус члена родини загиблого військовослужбовця, на підставі офіційних документів військово-лікарських комісій, надається вповноваженими державними комісіями по лінії Міністерства соціальної політики України. Є суттєва різниця у соціальних виплатах членів родин загиблих військовослужбовців, смерть яких пов'язана з кульовим пораненням при захисті Батьківщини, та членами родин померлих військовослужбовців, смерть яких не була пов'язана з вищеозначеними параметрами.
Див. також |
- Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій
- Інвалід війни
- Воєнно-медична доктрина України
- Міністерство у справах ветеранів
- Державна служба України у справах ветеранів
Посилання |
- Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» на сайті Верховної Ради України
- Сайт Всеукраїнського Об'єднання «ФЕДЕРАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙ МИРОТВОРЦІВ УКРАЇНИ»
- Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на сайті Верховної ради України
- Сайт Президента України
- Урядовий портал Кабінету Міністрів України
- Сайт Міністерства соціальної політики України
- Сайт Пенсійного фонду України
- Сайт Міністерства оборони України
- Право на статус учасника бойових дій /Українська правда/
- Усі учасники АТО отримають статус учасників бойових дій /TBI/
- У Міноборони уточнили, кого вважають учасниками бойових дій /Кореспондент/
- Порошенко доручив вирішити питання про статус учасника бойових дій бійцям АТО /Сегодня/
|
|
↑ Порошенко підписав закон про статус учасника бойових дій для ветеранів УПА й ОУН. https://www.dw.com/uk. Deutsche Welle. 23 грудня 2018. Процитовано 23 грудня 2018.