Технопарк Зміст Загальна характеристика | Відомі технопарки | Примітки | Див. також | Джерела | Навігаційне менюНауково-технічне середовищеМоделі технопарківAssociation of University Research ParksUK Science Park AssociationInternational Association of Science ParksUminova Science ParkAbout Science and Technology Parks
Інноваційна діяльністьТехнопаркиТехнополіси
інноваційних проектівпромисловостіінфраструктуроюВенчурний бізнесконкурентоздатністьбіотехнологіютехнологійтоваримаркетингові
Технопа́рки — наймасштабніші інноваційно-технологічні центри, в яких забезпечуються умови, максимально сприятливі для науково-технічних інноваційних проектів, виконуваних спільними зусиллями наукових центрів і промисловості.
Зміст
1 Загальна характеристика
2 Відомі технопарки
3 Примітки
4 Див. також
5 Джерела
Загальна характеристика |
Технопарки створюються великими науковими центрами на спеціально відведених для них упоряджених територіях, які насичені першокласною інженерною, науково-виробничою, інформаційною і соціальною інфраструктурою.
Технопарк – науково-інноваційний центр, територіально виділений комплекс, який об'єднує в собі організації, фірми, об'єднання, що охоплюють весь цикл здійснення інноваційної діяльності від ґенерації нових ідей до випуску і реалізації наукоємної продукції. Технопарк, як правило, заснований на базі провідних університетів, інших наукових організацій, включає сервісні і виставочні комплекси, фірми. У межах технопарків можливе створення венчурних фірм і венчурних фондів. Венчурний бізнес – новий вид підприємницької діяльності, при якому відбувається фінансування ризикового підприємства, яке працює над введенням у виробництво певної новації. Венчурний капітал підтримує, як правило, галузі, які розвиваються найбільш динамічно, забезпечуючи тим самим країні міжнародну конкурентоздатність. Саме такі вкладення зробили можливими розвиток таких галузей як персональні комп'ютери і біотехнологію. Для прикладу – у США на початку ХХІ ст. 4% найбільш швидко зростаючих фірм, більшість з яких підтримуються венчурним капіталом, створюють 70% всіх нових робочих місць.
Науково-технічне середовище — сили, що сприяють створенню нових технологій, завдяки яким виникають нові товари і маркетингові можливості[1].
Відомі технопарки |
- Кремнієва долина
Електронне місто (Кремнієва долина Індії)
Примітки |
↑ Науково-технічне середовище
Див. також |
- Кластер (економіка)
- IT Кластер
- Технополіс (наука)
Джерела |
- Моделі технопарків
- Association of University Research Parks
- UK Science Park Association
- International Association of Science Parks
- Uminova Science Park
- About Science and Technology Parks