Бродівський педагогічний коледж імені Маркіяна Шашкевича Зміст Історія | Сьогодення | Семінари, конференції | Самодіяльні групи | Заходи для вшанування пам'яті Маркіяна Шашкевича | Відомі випускники | Примітки | Джерела | Навігаційне меню50°04′55″ пн. ш. 25°09′02″ сх. д. / 50.08194° пн. ш. 25.15056° сх. д. / 50.08194; 25.15056brodypk.at.uaВипробуваний часомПам'ятки архітектури: будівля колишнього повітового суду, 1910—1913 рр.Вулиця Залізнична в історії БродівВідкриття меморіальної дошки Степан Гунько — Фотоальбоми — Бродівський педагогічний коледжКондратюк Віктор ЛукичСех поповнила ЛОДА ще однією свободівкоюДепартамент освіти та науки Львівщини очолила Олександра НебожукОлександру Небожук звільнили з посади керівника департаменту освітиОфіційній сайт Бродівської районної державної адміністрації. Бродівський педагогічний коледж ім. М. Шашкевичавиправивши або дописавши їївиправивши або дописавши її

Навчальні заклади, засновані 1945Вищі навчальні заклади Львівської областіКоледжі УкраїниПедагогічна освіта України1945 в УкраїніОсвіта у БродахАрхітектура Бродів


2002вищий навчальний закладУкраїнирівнів акредитаціїБродиЛьвівської обл.другої світової війниповітовогоБродахвул. Залізничній2002поетапедагогаГаличиниМаркіяна Шашкевича«молодший спеціаліст»львівськіПідлиссяІнститутом українознавства НАН України ім. І. Крип'якевичаТрускавціБуську

















коледж

Бродівський педагогічний коледж ім. М. Шашкевича

Бродівський педагогічний коледж ім. М. Шашкевича

Бродівський педагогічний коледж ім. М. Шашкевича


50°04′55″ пн. ш. 25°09′02″ сх. д. / 50.08194° пн. ш. 25.15056° сх. д. / 50.08194; 25.15056
Країна
Flag of Ukraine.svg Україна
Засновано
1945
Приналежність
Міністерство освіти і науки України
Директор
Квак Олександр Володимирович
Веб-сайт:
brodypk.at.ua
Адреса:
80600, Львівська область, м. Броди, вул. Коцюбинського, 4,



Бро́дівський педагогі́чний ко́ледж і́мені Маркія́на Шашке́вича (до 2002 року — Бродівське педагогічне училище) — вищий навчальний заклад України І-ІІ рівнів акредитації, що знаходиться у м. Броди, Львівської обл..




Зміст





  • 1 Історія


  • 2 Сьогодення


  • 3 Семінари, конференції


  • 4 Самодіяльні групи


  • 5 Заходи для вшанування пам'яті Маркіяна Шашкевича


  • 6 Відомі випускники


  • 7 Примітки


  • 8 Джерела




Історія |


По закінченню другої світової війни у західних областях України відчувалась гостра потреба у вчителях, ними часто працювали люди без спеціальної освіти. Тому Постановою виконкому Львівської обласної ради народних депутатів № 1027 від 13.08.1945 року було відкрито Бродівське педагогічне училище[1], а для потреб новоствореного навчального закладу була передана будівля колишнього австрійського повітового суду у Бродах.[2] У 1945—1998 роках в будинку на вул. Залізничній, 29 містився студентський гуртожиток училища.[3]


У 2002 році рішенням Львівської обласної ради № 29 від 11.07.2002 року Бродівське педучилище було реорганізовано в педагогічний коледж, а розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02.10.2003 року № 582 — педколеджу присвоєно ім'я визначного поета, педагога, громадського і політичного діяча Галичини Маркіяна Шашкевича.


За роки існування у цьому вищому навчальному закладі підготовлено понад 14 000 фахівців: випускники коледжу нині працюють у різних куточках України та за її межами, чимало з їх числа очолює навчальні й освітні заклади, державні установи. Серед відомих випускників є 3 академіки, 12 докторів наук, 31 кандидат наук; а восьмеро колишніх випускників — Заслужені вчителі України[1].



Сьогодення |


Нині у коледжі навчається 720 студентів; працює — 106 викладачів: 6 кандидатів наук, 14 старших викладачів, 54 — спеціалісти вищої категорії, 12 — викладачі-методисти, 34 — відмінники освіти, 12 викладачів навчається в аспірантурі.


Підготовка фахівців ведеться за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» з таких спеціальностей: «Початкова освіта», «Технологічна освіта», «Дошкільна освіта», «Фізичне виховання».


У коледжі існують умови для підготовки педагогічних кадрів, сформовано кадровий потенціал, створено навчально-методичну базу: до послуг студентів 34 навчальні кабінети, 5 лабораторій, 10 майстерень, 12 класів для індивідуальних занять з музики, 6 аудиторій для самопідготовки, спортивний комплекс з гімнастичним, ігровим, тенісним і атлетичними залами, бібліотека з читальним залом на 240 місць і книжковим фондом 103 тис. екземплярів, актовий зал на 500 місць, їдальня на 150 місць, гуртожиток на 400 місць. 50 % навчальних кабінетів обладнано сучасними інтерактивними дошками, діє 5 комп'ютерних класів.


Щорічно виконується держзамовлення на підготовку спеціалістів. Велику увагу в коледжі приділено навчально-виробничій практиці студентів, яку організовано на базі найкращих шкіл та дошкільних навчальних закладів району та області.



Семінари, конференції |


У 2001 році на базі коледжу проходив Всеукраїнський семінар «Сучасні проблеми трудової підготовки молоді», організований Науково-методичним центром вищої освіти Міністерства освіти і науки України та кафедрою трудового навчання Національного педагогічного університету ім. Драгоманова; 2003 року — Міжнародна науково-теоретична конференція «Сучасні педагогічні технології» за участю провідних вчених Польщі, Австрії та Німеччини.


Від 2012 року педагогічний колектив працює над проблемою «Формування професійної компетентності майбутнього педагога». З даної проблеми проведено 6 педагогічних читань, до яких залучились студенти. Найкращі доповіді надруковані у педагогічних та наукових журналах.


У педагогічному коледжі діє семінар «Нові інноваційні технології навчання». Зібрані матеріали опрацьовуються цикловими комісіями і пропагуються в практичній роботі.



Самодіяльні групи |


У педагогічному коледжі діють професійно сформовані колективи художньої самодіяльності. Оригінальна пісня, професійна музика і танець ваблять студентів до занять у колоритному ансамблі пісні і танцю «Ми з Галичини», у хоровому гуртку, у гуртках сопілкарів та бандуристів, у духовому оркестрі, вокальних ансамблях.


Колектив коледжу наполегливо вивчає творчу спадщину великого мислителя, поета, культурного і громадського діяча, педагога Маркіяна Шашкевича. З цією метою проведено такі наукові конференції:


  • «Літературна спадщина Маркіяна Шашкевича»

  • «Маркіян Шашкевич — мислитель, поет, громадсько-культурний діяч»

  • «Наукова діяльність Маркіяна Шашкевича»

  • «Маркіян Шашкевич, його послідовники і сучасники»

  • «Доробок Маркіяна Шашкевича в галузі етнографії і фольклористики»

  • «Просвітницька діяльність Маркіяна Шашкевича»

  • «Велич філософської думки Маркіяна Шашкевича»

  • Педчитання «Маркіян Шашкевич у контексті української духовної культури (історіософський аспект)».

До участі у конференціях залучаються провідні львівські науковці, поети, письменники, зокрема: Ф. Стеблій, Р. Кирів, А. Скоць, В. Горинь, Р. Іваничук, Н. Пікулик, Л. Полюга, Т. Лучук, С. Костюк, Я. Мельник, О. Рибак, Б. Стельмах, Б.Якимович та інші.



Заходи для вшанування пам'яті Маркіяна Шашкевича |


У коледжі створено кімнату-музей Маркіяна Шашкевича, систематично організовуються літературні вечори, мистецькі години, педагогічні читання, музично-літературні меси, присвячені пам'яті М. Шашкевича. Серед них — «Спочатку було слово», «Руська мати нас родила», «Ти не неволі син», «Русалка Дністровая — прорив чуття людського», «Могутній голос Маркіяна», «Галицький Будитель духу», «Від лиця твого, Господи, доля моя», «М. Шашкевич — автор першої української читанки».


Традиційним стали походи студентської молоді на Білу гору, відвідини музею М. Шашкевича в селі Підлисся. Студенти та викладачі коледжу були учасниками шашкевичівських читань, що проводились Інститутом українознавства НАН України ім. І. Крип'якевича у Бродах (серпень 1989 року, червень 2005 року), у Трускавці (червень 2000 р.) та у Буську (травень 2003 року).


Зустріч випускників Бродівського педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича проводиться щороку в останню суботу травня.



Відомі випускники |



  • Степан Гунько — солдат Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Загинув у серпні 2014 року. 27 листопада того ж року відбулося відкриття та освячення пам'ятної таблиці Степанові Гуньку, встановленої на фасаді коледжу.[4]


  • Віктор Кондратюк — український науковець, кандидат технічних наук, доцент. Директор центру післядипломної освіти ТНПУ ім. В. Гнатюка, Доцент кафедри технологічної освіти та охорони праці.[5]


  • Олександра Небожук — педагог, депутат Львівської облради від ВО «Свобода»[6], Голова Департаменту освіти та науки Львівської ОДА (2014[7]-2016[8]).


  • Олег Панькевич — український політик, Народний депутат України VII скликання, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції.


  • Ірина Сех — український політик, голова Львівської обласної організації політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Свобода», депутат Львівської обласної ради VI скликання, голова фракції ВО «Свобода» у Львівській облраді, Народний депутат України VII скликання, голова Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.


  • Богдан Шуневич — український науковець, кандидат філологічних наук, доктор педагогічних наук.


Примітки |




  1. аб Випробуваний часом


  2. Пам'ятки архітектури: будівля колишнього повітового суду, 1910—1913 рр.


  3. Стрільчук В. Вулиця Залізнична в історії Бродів


  4. Відкриття меморіальної дошки Степан Гунько — Фотоальбоми — Бродівський педагогічний коледж. brodypk.at.ua. Процитовано 2018-07-19. 


  5. Кондратюк Віктор Лукич


  6. Сех поповнила ЛОДА ще однією свободівкою


  7. Департамент освіти та науки Львівщини очолила Олександра Небожук


  8. Олександру Небожук звільнили з посади керівника департаменту освіти



Джерела |


  • Офіційній сайт Бродівської районної державної адміністрації. Бродівський педагогічний коледж ім. М. Шашкевича








Popular posts from this blog

Can not update quote_id field of “quote_item” table magento 2Magento 2.1 - We can't remove the item. (Shopping Cart doesnt allow us to remove items before becomes empty)Add value for custom quote item attribute using REST apiREST API endpoint v1/carts/cartId/items always returns error messageCorrect way to save entries to databaseHow to remove all associated quote objects of a customer completelyMagento 2 - Save value from custom input field to quote_itemGet quote_item data using quote id and product id filter in Magento 2How to set additional data to quote_item table from controller in Magento 2?What is the purpose of additional_data column in quote_item table in magento2Set Custom Price to Quote item magento2 from controller

How to solve knockout JS error in Magento 2 Planned maintenance scheduled April 23, 2019 at 23:30 UTC (7:30pm US/Eastern) Announcing the arrival of Valued Associate #679: Cesar Manara Unicorn Meta Zoo #1: Why another podcast?(Magento2) knockout.js:3012 Uncaught ReferenceError: Unable to process bindingUnable to process binding Knockout.js magento 2Cannot read property `scopeLabel` of undefined on Product Detail PageCan't get Customer Data on frontend in Magento 2Magento2 Order Summary - unable to process bindingKO templates are not loading in Magento 2.1 applicationgetting knockout js error magento 2Product grid not load -— Unable to process binding Knockout.js magento 2Product form not loaded in magento2Uncaught ReferenceError: Unable to process binding “if: function()return (isShowLegend()) ” magento 2

Nissan Patrol Зміст Перше покоління — 4W60 (1951-1960) | Друге покоління — 60 series (1960-1980) | Третє покоління (1980–2002) | Четверте покоління — Y60 (1987–1998) | П'яте покоління — Y61 (1997–2013) | Шосте покоління — Y62 (2010- ) | Посилання | Зноски | Навігаційне менюОфіційний український сайтТест-драйв Nissan Patrol 2010 7-го поколінняNissan PatrolКак мы тестировали Nissan Patrol 2016рвиправивши або дописавши її