Гарденія Гарденія жасминовидна | Виноски | Навігаційне меню2980534637-13515943486Гарденія. сайт "Ботанічка" , автор Росіцька Надія виправивши або дописавши її

Multi tool use
Multi tool use

МареновіРоди квіткових


квітамидекоративна рослиннаЗапахквітівбутонудомашніх рослинґрунту





?

Гарденія


Gardenia.brighamii02.jpg


Біологічна класифікація




















Домен:

Ядерні (Eukaryota)


Царство:

Зелені рослини (Viridiplantae)


Відділ:

Вищі рослини (Streptophyta)


Надклас:

Покритонасінні (Magnoliophyta)


Клас:

Еудікоти


Підклас:

Айстериди


Порядок:

Тирличецвіті (Gentianales)


Родина:

Маренові (Rubiaceae)


Рід:

Гарденія (Gardenia)



Посилання














Commons-logo.svg Вікісховище:

Gardenia

Wikispecies-logo.svg Віківиди:

Gardenia

EOL logo.svg EOL:

29805

IPNI:

34637-1

ITIS logo.svg ITIS:

35159

US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI:

43486

Гарденія — чагарникова вічнозелена рослина з гарними пахучими квітами [1]. Рід вічнозелених рослин у вигляді куща та невеликих дерев. Відомо близько 250 видів. Батьківщина проростання — тропіки Азії та Африки. Значна частина видів використовується як домашня декоративна рослинна.



Гарденія жасминовидна |


Саме цей вид гарденії частіше всього зустрічається на полицях магазинів з асортиментом домашніх рослин (зокрема на теренах України, Росії). Пелюстки не їстівні. Запах квітів — різкий та насичений, колір — від білого до легкого жовтого відтінку. Період утримання квітів, від розкриття бутону до сильного пожовтіння та подальшого опаду, декілька днів.


Гарденія жасминовидна відноситься до тих домашніх рослин, які потребують особливої уваги в догляді. Перш за все потрібна спеціальна суміш ґрунту. Оптимальна температура 20 С° та висока вологість. Берегти від тривалих прямих сонячних променів. Повсякденний догляд полягає в частому обприскувані, за винятком квітів.



Ґрунт |


Пересадка весною, через два роки. Гарденія не переносить ґрунт, що містить вапно, вона потребує кислої ґрунтової суміші з рН 4,5 — 5,5. Ґрунт — 1 частина дернової, 1 частина хвойної, 1 частина листової, 1 частина торф'яної землі і 1 частина піску. Хороший дренаж обов'язковий. Якщо брати куповану ґрунтову суміш, то підійде ґрунт для азалій.[2]



Гарденія
Українська назва Гарденія
Латинська назва Gardenia
Родина Маренові — Rubiaceae
Батьківщина субтропіки Азії, Африки, Китаю, Японії
Легкість вирощування Для того, хто має деякий досвід.
Період декоративності Липень-Жовтень.


Гарденія жасминова (Gardenia jasminoides) Це чагарник, що росте до 1,5 — 1,8 м у висоту в природних умовах або вдома утворює кущик в межах 45 — 50 см висотою. У гарденії жасминової глянсове зелене листя широколанцетної форми, до 10 см завдовжки. Квітки або одиночні або зібрані по 4-6 штук в суцвіття щиток. Квітки близько 5-7 см в діаметрі, махрові або напівмахрові білого кольору з приємним ароматом. Квітне переважно влітку або восени. Відомо декілька форм і різновидів гарденії жасминової. Форма 'махрова' — цвіте в основному весною, квітки махрові білі. Форма 'Віча' з більш крупними квітками (махрові); квітне взимку. Форма 'Форчуна' відрізняється дуже крупними квітками, що нагадують формою камелію.


Гарденія досить теплолюбна, взимку її містять при температурі біля 17-18 °C, мінімум 16 °C, бажано не вище 22 °C, при більш високій температурі потрібно підтримувати дуже високу волость повітря. Уникати різких коливань температур.


Гарденія світлолюбна, для хорошого розвитку і цвітіння їй потрібно повноцінне освітлення, із захистом від прямого сонячного проміння влітку в жаркі години дня. На прямому літньому сонці листя гарденії стає блідо-жовтим або з'являються опіки у вигляді бурих плям. Взимку потрібно ставити рослину на найсвітліше місце, а пряме сонячне проміння вже не страшне.


Гарденія потребує постійного обприскування, але тільки теплою і м'якою водою. Вода під час обприскування не повинна потрапляти на бутони і квітки. Краще помістити горщик з гарденією на піддоні з водою.


Весною — влітку полив рясний, ґрунт повинен бути злегка вологим. Взимку полив більш помірний. Гарденія не переносить пересушування земляної грудки, але і застою води в коренях слід уникати. Вода для поливу гарденії повинна бути теплуватою у будь-який час року і обов'язково м'якою. Краще використовувати відфільтровану воду або кип'ячену дощову.


Поливати добривом в період активного росту з березня по серпень за два тижні, рідким добривом для квітучих кімнатних рослин (калієві добрива). Дозу добрива беруть в два рази менше ніж рекомендовано в інструкції. Двічі за весінньо-літній період (приблизно в березні і червні) вносять залізовмісні препарати, які дещо знижують рівень рН в ґрунті.


Розмноження живцями, які зрізають в лютому — березні. Живців укорінюють із застосуванням фітогормонів і при ґрунтовому підігріві до 25-27 °C. Живців періодично обприскують. Живці гарденії укоріняються досить довго і важко. Якщо укорінювати їх у воді, то можна помістити їх в слабкий розчин стимулятора коренеутворення, але розчин ефективний не більше 3х днів. Перед вкоріненням в ґрунті кінчик живця потрібно умочити в порошок стимулятора, а потім посадити в суміш торфу, хвойної землі і піску.


Пересадка весною, через два роки. Гарденія не переносить ґрунт, що містить вапно, вона потребує кислої ґрунтової суміші з рН 4,5 — 5,5. Ґрунт — 1 частина дернової, 1 частина хвойної, 1 частина листової, 1 частина торф'яної землі і 1 частина піску. Хороший дренаж обов'язковий. Якщо брати куповану ґрунтову суміш, то підійде ґрунт для азалій.


Пошкоджується бобовою тлею, білокрилкою, а також сірою гниллю і жовтіє листя.


Застосовується для озеленення мало — і середньогабаритних приміщень.



Виноски |



  1. Великий тлумачний словник сучасної української мови, вид. «Перун», 2005


  2. Гарденія. сайт "Ботанічка" , автор Росіцька Надія






sAp65u95m93LSsMYKTb,22 xFlRLjl96xq74rLxQ9 I oyXHSeADJ1 KQwtY,OLhLx,W6QN,a hkuY7ytYaTJYWlZmpSUjc
vHF,vuN6eu 4 6thoqqr9vxqj4k,fq0bjh PhOU4v s65XE0YH78S6Syg Wn 3lmpqGWb

Popular posts from this blog

Nissan Patrol Зміст Перше покоління — 4W60 (1951-1960) | Друге покоління — 60 series (1960-1980) | Третє покоління (1980–2002) | Четверте покоління — Y60 (1987–1998) | П'яте покоління — Y61 (1997–2013) | Шосте покоління — Y62 (2010- ) | Посилання | Зноски | Навігаційне менюОфіційний український сайтТест-драйв Nissan Patrol 2010 7-го поколінняNissan PatrolКак мы тестировали Nissan Patrol 2016рвиправивши або дописавши її

Best approach to update all entries in a list that is paginated?Best way to add items to a paginated listChoose Your Country: Best Usability approachUpdate list when a user is viewing the list without annoying themWhen would the best day to update your webpage be?What should happen when I add a Row to a paginated, sorted listShould I adopt infinite scrolling or classical pagination?How to show user that page objects automatically updateWhat is the best location to locate the comments section in a list pageBest way to combine filtering and selecting items in a listWhen one of two inputs must be updated to satisfy a consistency criteria, which should you update (if at all)?

Буцька Катерина Петрівна Зміст Біографія | Фільмографія | Дублювання та озвучення українською | Дублювання та озвучення російською | Озвучення реклами | Навігаційне менюперевірена109 змінвиправивши або дописавши її