Йорген Бренлунд Біографія | Посилання | Навігаційне менюМедіафайлиMemorial to Ludvig Mylius-Erichsen (1872—1907), Niels Peter Høeg Hagen (1877—1907) and Jørgen Brønlund (1877—1907)0000 0000 2685 5710n8411658207265208X40778692

Multi tool use
Multi tool use

Народились 14 грудняНародились 1877Померли 1907Персоналії:ГренландіяДанські мандрівники-дослідникиДослідники ҐренландіїДослідники АрктикиМандрівникиІлуліссат


дан.14 грудня1877ЯкобсхавнГренландіялистопадгрудень1907Земля ЛамбертаКнудом РасмуссеномЛюдвіга Мюліус-ЕріксенаГотхобеЯкобсхавніУпернавіказатоку МелвіллаКрістіана ЦартманнаГренландіїДанмарксгавнЗемлі кронпринца КрістіанаЗемлю Ламбертаострів Говґардапротоку НерсакартиінуктитутеКоролівській бібліотеці ДаніїЗемлі ПіріТегер Ларсен












Йорген Бренлунд

Jørgen Brønlund.jpg
Народився
14 грудня 1877(1877-12-14)
Ілуліссат, Ґренландія, Королівство Данія
Помер
листопад 1907 (29 років)
Громадянство
(підданство)

Flag of Denmark.svg Данія
Діяльність
мандрівник-дослідник






  • Медіафайли у Вікісховищі?

Йорген Бренлунд (дан. Jørgen Brønlund; нар. 14 грудня 1877, Якобсхавн, Гренландія — пом. листопад-грудень 1907, Земля Ламберта[de], північно-східна Гренландія) — гренландський педагог, перекладач і полярний дослідник. Учасник двох експедицій під керівництвом Людвіга Мюліус-Еріксена.



Біографія |


В дитинстві товаришував з Кнудом Расмуссеном, сином священика і в майбутньому — найвідомішим з данських полярних дослідників.


1902 року приєднався до «літературної» експедиції Людвіга Мюліус-Еріксена, як перекладач і погонич собак. Дослідники з Готхобе, на човнах і собачих упряжках, вирушили на північ і першу зиму провели в Якобсхавні. У березні 1903 року вони дійшли до Упернавіка і продовжили шлях на північ через затоку Мелвілла[en]. Кінцевим пунктом стала земля ескімосів племені Ця, де експедиція провела детальне вивчення побуту, звичаїв і культури цього маловідомого народу.


Результати експедиції в Данії оцінили настільки значними, що вона отримала офіційне визнання і данський уряд взяв на себе оплату всіх боргів, а також ініціював проведення низки реформ.


Йорген Бренлунд, разом з іншими учасниками експедиції, також приїхав до Данії. Відвідував уроки живопису Крістіана Цартманна[en] і викладав у середній школі.


Метою другої експедиції Мюліус-Еріксена було дослідження північно-східної області Гренландії між мисами Бісмарк і Вікоф. У бухті Данмарксгавн[en], де була облаштована експедиційна база, з якої протягом наступних двох років різні партії проводили передбачені програмою дослідження (сумарно учасники експедиції подолали в санних поїздках більше 4000 миль).


Основна подорож почалася 28 березня 1907 року. На 80-му градусі північної широти четверо членів експедиції повернули назад, а шестеро — продовжили шлях до Землі кронпринца Крістіана[en], принагідно відкривши Землю Ламберта[de] і острів Говґарда[en]. На 81°30' північної широти 18° західної довготи партії розділилися — Кох, Габріельсен і Бертельсен вирушили далі на північ, а Мюліус-Еріксен, Хег-Хаген і Бренлунд пішли на захід до Індепенденс-фіорду.


Члени експедиції на борту «Данії»

27 травня групи Коха і Еріксона випадково зустрілися біля гирла знову відкритого Данської фіорду, та провели його картографування. Далі, Бренлунд з товаришами вирушили на захід, щоб завершити дослідження Індепенденс-фіорду і «протоки Пірі», що нібито з'єднує фіорд і протоку Нерса. Партія Коха, в свою чергу, вирушила назад, і 23 червня благополучно повернулася на базу. Партія Людвіга Мюліус-Еріксена до початку зими на базу так і не повернулася.


Перша спроба пошуку зниклих була зроблена 23 вересня. Пошукова партія Тострупа змогла досягти лише Маллемук-фіорду на північ від острова Говґард, подальшому просуванню завадила відкрита вода.


Другу спробу вдалося зробити лише наступного року. 10 березня  вирушила пошукова партія, очолювана Йоханом Кохом. Менш ніж в 200 милях від бази він знайшов розкрите депо, а в сотні метрів від нього невелику снігову печеру, всередині якої перебувало тіло Йоргена Бренлунда. При ньому був його щоденник і карти Хег-Хагена.


Як випливало з щоденника Бренлунда, який він вів на інуктитуте, а також пізніше знайдених записів Еріксена, партія дійшла до узголів'я «протоки Індепенденс» (довівши, що це фіорд), принагідно відкривши і картографував Хаген-фіорд, а також льодовики Академії і Неві-кліфф. 4 червня дослідники повернули назад, але із-за танення льоду не змогли перетнути Датський фіорд, і були змушені розбити табір на його західному березі в очікуванні, поки лід знову не стане.


Весь цей час мандрівники були вкрай обмежені в харчуванні і паливі, до кінця серпня харчуючись практично лише м'ясом власних собак і рідкісної здобиччю від полювання. До 19 жовтня, поповнивши запаси з двох раніше закладених депо, партія досягла північного узбережжя Маллемук-фіорду (приблизно в цей же час на південному березі знаходилася партія Тострупа, але їх розділяла відкрита вода), але вже не змогла подолати цю перешкоду. 15 листопада помер Хег-Хаген, а через 10 днів Мюліус-Еріксен. Бренланд зміг, зрештою, дійти до складу, залишеного Тострупом кількома тижнями раніше, але сил йти далі в нього вже не було. Останній запис у його щоденнику був:





«
... не можу йти далі через обмороження ніг і повну темряву... Тіла решти ... приблизно у двох з половиною лігах звідси. Хаген помер 15 листопада, Мюліус приблизно десять днів тому.
»

Щоденник Бренлунда зберігається в Королівській бібліотеці Данії. Його ім'ям названий фіорд в Землі Пірі. Данський поет початку 20 століття Тегер Ларсен[da] написав вірш «Йорген Бренлунд».



Посилання |



  • Memorial to Ludvig Mylius-Erichsen (1872—1907), Niels Peter Høeg Hagen (1877—1907) and Jørgen Brønlund (1877—1907) (англ.)

tHH,xxm Gf5ZSXE,HmTfzs 8xfYg2TEdYxrLvY0w2sbh3b2ey,1
hPScIYGovb3UFz dqk0iOiiolOU1LA0wSWS3uz2 sIPBj wc8FOOoA0oR X,Xk1XsIomJr6YI LabGr K,usS

Popular posts from this blog

Nissan Patrol Зміст Перше покоління — 4W60 (1951-1960) | Друге покоління — 60 series (1960-1980) | Третє покоління (1980–2002) | Четверте покоління — Y60 (1987–1998) | П'яте покоління — Y61 (1997–2013) | Шосте покоління — Y62 (2010- ) | Посилання | Зноски | Навігаційне менюОфіційний український сайтТест-драйв Nissan Patrol 2010 7-го поколінняNissan PatrolКак мы тестировали Nissan Patrol 2016рвиправивши або дописавши її

Best approach to update all entries in a list that is paginated?Best way to add items to a paginated listChoose Your Country: Best Usability approachUpdate list when a user is viewing the list without annoying themWhen would the best day to update your webpage be?What should happen when I add a Row to a paginated, sorted listShould I adopt infinite scrolling or classical pagination?How to show user that page objects automatically updateWhat is the best location to locate the comments section in a list pageBest way to combine filtering and selecting items in a listWhen one of two inputs must be updated to satisfy a consistency criteria, which should you update (if at all)?

Буцька Катерина Петрівна Зміст Біографія | Фільмографія | Дублювання та озвучення українською | Дублювання та озвучення російською | Озвучення реклами | Навігаційне менюперевірена109 змінвиправивши або дописавши її