Елладська цивілізація Зміст Періодизація | Ранньоелладська доба (EH) | Середньоелладська доба (MH) | Пізньоелладська доба (LH) | Примітки | Посилання | Навігаційне менюредагуватиImages of artifacts and sites of Helladic GreeceJeremy B. Rutter, Dartmouth College, «Prehistoric Archeology of the Aegean»рВипадкова стаття у категорії Стародавня Греція

Історія ГреціїАрхеологія ГреціїГреція бронзової добиЕгейська цивілізаціяМікенська цивілізація


бронзової добиГреціїкрито-мікенської цивілізаціїдогрецькими мешканцями Егейського регіонупеласгамимінійцікавконилелегиКритімінойська цивілізаціяКікладахкікладська цивілізаціямікенська цивілізаціяБалканикерамікирадіовуглецевого датуванняСередземного моряКарл Блегенмінойської цивілізаціїАртур ЕвансКолін РенфрюЕвтресісКоракуЛефкандіТиринфОлівер ДікінсонДжон КаскіартефактиАнатоліїСтародавньому ЄгиптіБеотіїАрголідіЛернаПефкакіяФівиТиринфЕгінаЕвбеямегарономПелопоннесуТроїГенріх ШліманОрхомена МінійськогоБеотіямінійцівЛернікікладськоїмінойської культурПелопоннесіЕтоліїСперхейосМалтіМессиніїЛерніКритуКікладлінійне письмо Бдавньогрецькою мовоюдорійців




 Історія Греції

Герб Греції
Доісторична Греція
Егейська цивілізація

Західноанатолійська

Мінойська

Кікладська

Елладська

Мікенська
Стародавня Греція

Темні століття

Архаїчна Греція

Класична Греція

Елліністична Греція
Римська імперія

Римська Греція
Середньовічна Греція

Візантійська імперія

Латинократія

Османська Греція
Сучасна історія

Грецька революція

Королівство Греція

Друга Грецька Республіка

Режим 4 серпня

Друга світова війна

Грецька держава (1941—1944)

(Окупація та Рух Опору)

Громадянська війна

Режим полковників

Третя Грецька Республіка


Портал «Греція»

Елладська цивілізація — сучасний археологічний термін, що позначає низку історичних періодів бронзової доби на території материкової Греції, включаючи виникнення крито-мікенської цивілізації. У працях античних істориків і поетів елладський період зазвичай асоціюється із догрецькими мешканцями Егейського регіону, частіше із пеласгами, рідше згадуються й інші народи (мінійці, кавкони, лелеги та ін.). Одночасно з елладською цивілізацією на Криті існувала мінойська цивілізація, а на Кікладах — кікладська цивілізація. Пізнім етапом розвитку всіх трьох зазначених цивілізацій була мікенська цивілізація, при чому її об'єднуючим елементом стали греки, що прийшли на Балкани та Егеїду близько 16 століття до н. е.


Датування елладської культури значною мірою прив'язане до розвитку типів кераміки, яка може ділитися, в свою чергу, на «ранню», «середню» та «пізню» кераміку конкретного стилю або місця походження. У ряді випадків на додаток до відносного датування (за стилями кераміки) використовувалися і методи абсолютного датування, однак система хронології елладської цивілізації склалася ще до відкриття методу радіовуглецевого датування. На периферії Середземного моря кераміка могла імітувати елладську, мінойську або кікладську, однак відноситись до пізнішого хронологічного періоду.




Зміст





  • 1 Періодизація


  • 2 Ранньоелладська доба (EH)


  • 3 Середньоелладська доба (MH)


  • 4 Пізньоелладська доба (LH)


  • 5 Примітки


  • 6 Посилання




Періодизація |


На початку 20 століття Карл Блеген запропонував тричленну періодизацію елладської культури (за аналогією із періодизацію мінойської цивілізації, яку запропонував Артур Еванс). Дана схема періодизації неодноразово піддавалася критиці, оскільки хронологічна прив'язка кожного з періодів у різних археологів може коливатися з точністю до 150-200 років, при цьому границі періодів не завжди зрозумілі.


У 1950-ті роки Колін Ренфрю запропонував періодизацію ранньоелладської доби за «типовою» для кожного періоду культурою: Евтресіс, Кораку, Лефканді, Тиринф та ін. Дещо пізніше Олівер Дікінсон та Джон Каскі запропонували періодизацію середньоелладської доби за типами мінійської кераміки. Дана класифікація також небезперечна, оскільки послідовність культур не є лінійною, деякі культури або типи кераміки є вузькорегіональними і не мають аналогів в інших частинах Греції. У наш час[коли?] більшість археологів використовують паралельно періодизацію Блегена, Ренфрю, Дікінсона та Каскі.[1]


Уточнення датування є можливим і триває донині, у низці місць елладські артефакти співіснують із артефактами мінойської, кікладської, малоазійських культур.
































Періоди за Блегеном
Датування за Блегеном
Культури за Ренфрю,
кераміка за Дікінсоном
Ранньоелладський І2800—2500 до н. е.
Евтресіс
Ранньоелладський ІІ2500—2300 до н. е.
Кораку, локально — Лефканді
Ранньоелладський ІІІ2300—2100 до н. е.
Тиринф
Середньоелладський І2100—… до н. е.
Мінійська кераміка
Середньоелладський ІІ… до н. е.
Мінійська кераміка
Середньоелладський ІІІ…—1550 до н. е.
Мінійська кераміка
Пізньоелладський І1550—1500 до н. е.
Шахтові гробниці
Пізньоелладський ІІ1500—1400 до н. е.
Мікенська культура
Пізньоелладський ІІІ1400—1060 до н. е.
Мікенська культура


Ранньоелладська доба (EH) |


Докладніше: Егейська культура



Амфора з острова Родос, пізньоелладський період, близько 1200—1100 до н.е.


У ранньоелладський період в Греції з'являються носії сільськогосподарської культури, з великою ймовірністю — не індоєвропейського походження. Про це суспільство відомо мало, за винятком того, що основні технології обробки бронзи виникли в Анатолії, і елладська культура в цей період підтримувала культурні контакти із Західною Анатолією. Початок ранньоелладського періоду знаменує початок бронзової доби у Греції та хронологічно збігається із приходом Нового царства в Стародавньому Єгипті.


Важливі археологічні пам'ятки ранньоелладського періоду згруповані на Егейському узбережжі у Беотії та Арголіді (Лерна, Пефкакія, Фіви, Тиринф) і на островах поблизу узбережжя, таких, як Егіна (Колона) та Евбея (Лефканді, Маніка). Тут знайдена кераміка із явним західноанатолійським впливом, швидко поширюється технологія швидкого гончарного кола.


У ранньоелладський період II виникає місцевий варіант довгого будинку, іменований мегароном. Проникнення анатолійських культурних шаблонів не супроводжувалося масштабними руйнуваннями. На території Пелопоннесу раннеелладські археологічні матеріали досі не виявлені.



Середньоелладська доба (MH) |


Докладніше: Мінійська кераміка

На теренах Греції середньоелладський період починається із широкого розповсюдження, так званої, «мінійської кераміки» (назву цій кераміці дав відкриватель Трої Генріх Шліман, оскільки перші її зразки були знайдені під час розкопок Орхомена Мінійського — міста в Беотія, за легендама, створеного давнім народом мінійців). Приблизно до 1960 р. мінійська кераміка і в цілому середньоелладські культурні шари вважалися привнесеними у Грецію чужеземцями з півночі, що зчинили значні руйнування близько 1900 до н. е. Пізніше розкопки у Лерні показали безперервність і наступність стилів кераміки. В цілому мінійська кераміка зберігає свій характерний стиль — розписні судини із прямолінійними або абстрактними зображеннями — приблизно до середньоелладського періоду III, коли під впливом кікладської та мінойської культур з'являються судини із криволінійними мотивами і навіть реалістичними зображеннями.


Хронологічно середньоелладський період відповідає Середньому царству Стародавнього Єгипту. Поселення розташовуються щільніше один до одного і зазвичай розташовані на вершинах пагорбів. Поселення цього періоду виявлені у великій кількості на Пелопоннесі і в Центральній Греції (у тому числі в Етолії), а на півночі сягають долини річки Сперхейос. Серед цих поселень детальні розкопки були проведені тільки у Малті (Малфой) в Мессинії, однак найбільш емні археологічні публікації присвячені іншій пам'ятці — Лерні.



Пізньоелладська доба (LH) |


Докладніше: Мікенська цивілізація

Пізньоелладський період пов'язаний із мікенською культурою. Ця культура в ще більшій мірій, ніж раніше, запозичали традиції Криту та Кіклад, включаючи лінійне письмо Б. Однак домінуючу роль у ній грало грецьке населення. Написи лінійним письмом давньогрецькою мовою нерідко зустрічаються на пізньоелладській кераміці. У пізньоелладський період I та II мінойська кераміка ще зустрічається паралельно із пізньоелладською, однак уже в пізньоелладський період III мінойські стилі кераміки остаточно витіснені. Пізньоелладський період завершується занепадом мікенської цивілізації та вторгненням дорійців, після чого в історії Греції наступають «темні століття».




























Періоди
Приблизне датування
Пізньоелладський І1550—1500 до н. е.
Пізньоелладський ІІА1500—1450 до н. е.
Пізньоелладський ІІВ1450—1400 до н. е.
Пізньоелладський IIIA11400—1350 до н. е.
Пізньоелладський IIIA21350—1300 до н. е.
Пізньоелладський IIIB11300—1230 до н. е.
Пізньоелладський IIIB21230—1190 до н. е.
Пізньоелладський IIIC (раній)1190—1130 до н. е.
Пізньоелладський IIIC (середній)1130—1090 до н. е.
Пізньоелладський IIIC (пізній)1090—1060 до н. е.
Субмікенський1060—1000 до н. е.
Протогеометричний стиль1000 до н. е.


Примітки |




  1. http://projectsx.dartmouth.edu/history/bronze_age/lessons/les/3.html



Посилання |


  • Images of artifacts and sites of Helladic Greece


  • Jeremy B. Rutter, Dartmouth College, «Prehistoric Archeology of the Aegean» (частини 3, 8, 9)


Popular posts from this blog

Can not update quote_id field of “quote_item” table magento 2Magento 2.1 - We can't remove the item. (Shopping Cart doesnt allow us to remove items before becomes empty)Add value for custom quote item attribute using REST apiREST API endpoint v1/carts/cartId/items always returns error messageCorrect way to save entries to databaseHow to remove all associated quote objects of a customer completelyMagento 2 - Save value from custom input field to quote_itemGet quote_item data using quote id and product id filter in Magento 2How to set additional data to quote_item table from controller in Magento 2?What is the purpose of additional_data column in quote_item table in magento2Set Custom Price to Quote item magento2 from controller

Nissan Patrol Зміст Перше покоління — 4W60 (1951-1960) | Друге покоління — 60 series (1960-1980) | Третє покоління (1980–2002) | Четверте покоління — Y60 (1987–1998) | П'яте покоління — Y61 (1997–2013) | Шосте покоління — Y62 (2010- ) | Посилання | Зноски | Навігаційне менюОфіційний український сайтТест-драйв Nissan Patrol 2010 7-го поколінняNissan PatrolКак мы тестировали Nissan Patrol 2016рвиправивши або дописавши її

Перекидне табло Зміст Переваги | Недоліки | Будова | Посилання | Навігаційне менюПерекидне таблоU.S. Patent 3 220 174U.S. Patent 3 501 761Split-flap-display