Список кавових напоїв Зміст Зварені | Вакуумна кава | Еспресо та його різновиди | З молоком | Джерела | Навігаційне меню15 Globalisation of Italian CoffeeUNESCO Culture Sector - Intangible Heritage - 2003 Convention :Способи пригтування кавиVacuum Coffee PotsTemperature of Steam in an Espresso MachineKnowing Beans About CoffeeHow To Make EspressoL'Italia del caffèHaving it So Good: Britain in the FiftiesThe Oxford Companion to Food711 Speciality CoffeeI Love Coffee!: Over 100 Easy and Delicious Coffee DrinksThe Complete Idiot's Guide to Coffee and TeaThe History of CubaCubaA Short History of EspressoHow to make cafe cremasРІЗНИЦЯ МІЖ ЛАТЕ І КАПУЧІНОLatte - definition of latte in English from the Oxford dictionaryHow to make Espresso Macchiato - PurelyCoffeeBeansр
КаваКавові напої
водикавових зеренкрапельним заварюваннямкавикавовий фільтрфренч-пресперколятореспресо-машиниеспресокави по-турецькиБлизькому СходіЮНЕСКОнематеріальною культурною спадщинюоТуреччиніМокаспеціальній каворваціеспресо-машинакофеїнукавоваркавакуумБерлініЕспресоеспресо-машиниІталіїВеликій БританіїмолокомСШАлатекапучиномак'ятомокачиноамериканоамериканоеспресолонг блеклунголимонуапельсинуДоппіодемітасіПуерто-Рикоітал.КапучиноеспресомолокаЄвропі«кава з молоком»СШАФранціїНімеччиніПортугаліїгалономмасаламатематтямигдалевимсоєвимкапучинокакаоангл.англ.
Кавові напої виготовляються на основі води та кавових зерен крапельним заварюванням. Приготування кави може відбуватись повільно через кавовий фільтр, френч-прес або перколятор або швидко за допомогою еспресо-машини, за такого способу напій називають еспресо, а повільнозаверений напій — просто кавою. Усі кавові напої на каві або еспресо у різних пропорціях. Так, дяеякі з них можуть містити молоко, вершки, підсолоджувачі, алгокольні напої, чай.[1]
Зміст
1 Зварені
1.1 Перкольована
1.2 По-турецьки
1.3 Мока
2 Вакуумна кава
3 Еспресо та його різновиди
4 З молоком
5 Джерела
Зварені |
Перкольована |
Кавовий перколятор — пристрій для заварювання кави. На вигляд нагадує чайник, однак у його підставці міститься спеціальна камера. Камера розташована близько до джерела тепла, з'єднана спеціальною трубкою з ємністю, де знаходиться мелена кава. Під впливом температури вода піднімається трубкою з нижньої частини перколятора до верхньої з меленою кавою. Вода проходить через каву, потім за допомогою перфорації стікає назад в ємність, розташовану в підставці перколятора.
Перколятори були популярні до 1970-х років до свого витіснення кавоварками крапельного типу.
По-турецьки |
Зерна для кави по-турецьки перемелюються в дрібний порошок. Підготовка полягає в зануренні кавової гущи у воду та нагрівання, поки вона кипить. Цей метод дозволяє отримати найбільшу кількість піни. На Близькому Сході використовуються чотири ступеня підсолоджування кави: sade (без цукру), az şekerli (половина чайної ложки), orta şekerli (одна чайна ложка цукру), çok şekerli (багато цукру). Каву з потрібною кількістю цукру перемішують, поки вона повністю не розчиниться. Якщо каву варили довше, залишається менше піни.
ЮНЕСКО визнало каву по-турецьки нематеріальною культурною спадщинюо в Туреччині.[2]
Мока |
Мока — кава, зварена у спеціальній каворваці, яка пропускає гарячу воду під тиском пари через мелену каву при меншому тиску, ніж еспресо-машина. Аромат кави з моко-кавоварки в значній мірі залежить від сорту, рівня обжарювання, помелу та рівню тепла, що використовується. Атмосферний тиск тут вищий, суміш води й пари досягає температури вище 100 °С, що викликає більш ефективне вилучення кофеїну та ароматизаторів, в результаті чого отримується більш міцний напій, якщо порівнювати з тими, що готують шляхом крапельного заварювання.[3]
Вакуумна кава |
Вакуумна кавоварка готує каву за допомогою двох камер, де каву виробляють паровий тиск і вакуум. Цей вид кавоварок також відомий як сифонова кавоварка, і була придумана в Берліні в 1830-х роках. Ці пристрої були використані протягом більш ніж сторіччя в багатьох частинах світу, і зовсім недавно отримали нове застосування для приготування гарячих коктейлів.[4]
Еспресо та його різновиди |
Еспресо заварюється за допомогою еспресо-машини, де невелика кількість (25–60 мл) майже киплячої води (близько 86 to 95 °C) під тиском проходить через мелену каву.[5][6]
Еспресо-машина була запатентована 1901 року з машини, однак вперше з'явилась 1884 року, і знайшла свій розвиток в Італії.[7][8] У 1950-х роках еспресо набуло популярності у Великій Британії, де його часто вживали з молоком.[9][10][11] У 1980-х напій потрапив до США, де його також пили переважно з молоком.[12]
Еспресо, як правило, густіше, ніж кава, заварена за допомогою інших методів. Еспресо є основою для інших кавових напоїв, таких як лате, капучино, мак'ято, мокачино та американо.[13]
- Американо
Кава американо або просто американо — різновид кави, отриманий шляхом додавання гарячої води до еспресо, даючи подібну міцність, але інший аромат від свіжозвареної кави. Напій складається з однієї або подвійної порції еспресо в поєднанні з 30-470 мл гарячої води. Міцність американо залежить від кількості еспресо. У США під американо мається на увазі поєднання гарячої води та еспресо в будь-якому порядку. До варіацій американо належать лонг блек і лунго.
- Еспресо-романо
Епресо-романо — це одна порція еспресо зі шматочком лимону або апельсину, який може міститись на ободі чашки задля підкреслення солодкості напою.[14]
- Доппіо
Доппіо — подвійна порція еспресо, подана у демітасі.[15]
- Кубинська кава
Кубинська традиція пити каву, часто змішуючи цукор з кавою перед заварюванням. В основі кубинського способу приготування еспресо лежить додавання тростинного цукру в ємність, куди стікає готовий кавовий напій. Це надає приготовленому таким чином напою специфічний солодкий смак. Крім того, цей спосіб дозволяє отримати піну вершкового або світло-коричневого кольору. Якісна кава, вирощена на Кубі коштує дорого, тому більшість кубинців п'ють каву, імпортовану з Пуерто-Рико, часто змішуючи її з меленим горохом.[16][17]
- Крема́
Кава-крема (італ. кремова кава) може мати два значення[18]: стара назва еспресо (1940-ві та 1950-ві) та лонг-еспресо, що поширене в Австрії, Швейцарії та Північній Італії.[19] Найчастіше під цим терміном розуміють еспресо, рідше — швейцарську каву з пінкою.
- Лунго
Лунго — кавовий напій, зроблений за допомогою еспресо-машини за аналогією з еспресо, але з більшою кількістю води (від 130 до 170 мл).
- Ристрето
Ристрето — міцний напій, порція якого менша за об’ємом, ніж еспресо. Як правило, для приготування такого напою потрібно 7 г кави на 15—20 мл води.
З молоком |
- Капучино
Капучино — напій з еспресо, гарячого молока та приготованої на пару молочної піни. Цей напій відрізняється від лате меншою кількістю приготовленого на парі молока. Якщо для капучино використовується співвідношення молока до еспресо 1:2, то для лате — навпаки: дві частини молока та одна частина кави.[20] Об'єм складає 150–180 мл. Піну в капучино зазвичай видно зверху. Капучино подається у порцеляновому посуді, оскільки він має кращі властивості зберігання тепла, ніж скло та папір.
- Лате
Лате — це еспресо та молоко, приготовлене на парі, зазвичай пропорції складають 1:3 або 1:5: еспресо до молока.[21]
В Італії цей напій називають caffè latte або caffelatte, що перекладається як «кава з молоком». У північній Європі термін «кава з молоком» традиційно використовується для комбінації еспресо та молока, у той же час тей термін у США використовується для кави з вареним молоком. У Франції еспресо з молоком на парі називають grand crème, у Німеччині — 'Milchkaffee' або 'Melange', у Португалії — галоном.
Кава може замінюватись іншими інгредієнтами, такими як масала, мате або маття. Коров'яче молоко може бути замінене іншими видами молока, наприклад, мигдалевим або соєвим.
- Мак'ято
Мак'ято — еспресо з додаванням спіненого молока. Не дивлячись на зовнішню схожість з капучино, цей напій має більш міцний та ароматний смак. Молоко спінюється безпосередньо у чашці, потім туди додається кава, іноді зверху може додаватись какао.[22] Часто процес може бути зворотнім: спершу кава, потім додається спінене молоко. Лонг (англ. long — довге) мак'ято має дві порції еспресо, шот (англ. short — коротке) мак'ято містить одну порцію кави та меншу кількість води.
Джерела |
↑ Jonathan Morris (2007). 15 Globalisation of Italian Coffee. The Cappuccino Conquests. The Transnational History of Italian Coffee (Exhibition Catalogue). University of Hertfordshire — через academia.edu.
↑ UNESCO - Intangible Heritage Section. UNESCO Culture Sector - Intangible Heritage - 2003 Convention :. unesco.org. Процитовано 19 August 2015.
↑ Способи пригтування кави
↑ Vacuum Coffee Pots.
↑ Johnson, Stacey. Temperature of Steam in an Espresso Machine. У Elert, Glenn. The Physics Factbook. Процитовано 1 April 2013.
↑ Joan Korenblit (2014). Knowing Beans About Coffee. Standard International Media. с. 17. ISBN 9781600816482.
↑ Stephanie J. Paul Phoenix. How To Make Espresso. Clinton Gilkie. с. 8.
↑ Ettore Toscani (2004). L'Italia del caffè. Touring Editore. с. 18. ISBN 9788836530519.
↑ Peter Hennessy (2007). Having it So Good: Britain in the Fifties. Penguin. с. 41. ISBN 9780141929316.
↑ Alan Davidson (2014). The Oxford Companion to Food. Oxford University Press. с. 521. ISBN 9780199677337.
↑ Jonathan Morris (2007). 7. The Cappuccino Conquests. The Transnational History of Italian Coffee (Exhibition Catalogue). University of Hertfordshire — через academia.edu.
↑ Jonathan Morris (2007). 11 Speciality Coffee. The Cappuccino Conquests. The Transnational History of Italian Coffee (Exhibition Catalogue). University of Hertfordshire — через academia.edu.
↑ Susan Zimmer (25 Feb 2014). I Love Coffee!: Over 100 Easy and Delicious Coffee Drinks. Andrews McMeel Publishing. с. 212–217. ISBN 9781449460112.
↑ Travis Arndorfer; Kristine Hansen (5 September 2006). The Complete Idiot's Guide to Coffee and Tea. Penguin. с. 121. ISBN 9781440626012. Процитовано 17 April 2014.
↑ Godsmark, Elizabeth (2014). How to Open & Operate a Financially Successful Coffee, Espresso and Tea Shop. Ocala, FL: Atlantic Publishing Group. с. 150. ISBN 1-60138-905-1.
↑ Willis Fletcher Johnson (1920). The History of Cuba. Library of Alexandria. с. 1420.
↑ Ted Henken (29 Oct 2013). Cuba. ABC-CLIO. с. 373.
↑ A Short History of Espresso, Jim Schulman
↑ How to make cafe cremas, May 26, 2005
↑ РІЗНИЦЯ МІЖ ЛАТЕ І КАПУЧІНО
↑ Latte - definition of latte in English from the Oxford dictionary. oxforddictionaries.com. Процитовано 3 серпня 2015. (англ.)
↑ How to make Espresso Macchiato - PurelyCoffeeBeans, November 12, 2014
|