Список кавових напоїв Зміст Зварені | Вакуумна кава | Еспресо та його різновиди | З молоком | Джерела | Навігаційне меню15 Globalisation of Italian CoffeeUNESCO Culture Sector - Intangible Heritage - 2003 Convention :Способи пригтування кавиVacuum Coffee PotsTemperature of Steam in an Espresso MachineKnowing Beans About CoffeeHow To Make EspressoL'Italia del caffèHaving it So Good: Britain in the FiftiesThe Oxford Companion to Food711 Speciality CoffeeI Love Coffee!: Over 100 Easy and Delicious Coffee DrinksThe Complete Idiot's Guide to Coffee and TeaThe History of CubaCubaA Short History of EspressoHow to make cafe cremasРІЗНИЦЯ МІЖ ЛАТЕ І КАПУЧІНОLatte - definition of latte in English from the Oxford dictionaryHow to make Espresso Macchiato - PurelyCoffeeBeansр

КаваКавові напої


водикавових зеренкрапельним заварюваннямкавикавовий фільтрфренч-пресперколятореспресо-машиниеспресокави по-турецькиБлизькому СходіЮНЕСКОнематеріальною культурною спадщинюоТуреччиніМокаспеціальній каворваціеспресо-машинакофеїнукавоваркавакуумБерлініЕспресоеспресо-машиниІталіїВеликій БританіїмолокомСШАлатекапучиномак'ятомокачиноамериканоамериканоеспресолонг блеклунголимонуапельсинуДоппіодемітасіПуерто-Рикоітал.КапучиноеспресомолокаЄвропі«кава з молоком»СШАФранціїНімеччиніПортугаліїгалономмасаламатематтямигдалевимсоєвимкапучинокакаоангл.англ.




Кавові напої виготовляються на основі води та кавових зерен крапельним заварюванням. Приготування кави може відбуватись повільно через кавовий фільтр, френч-прес або перколятор або швидко за допомогою еспресо-машини, за такого способу напій називають еспресо, а повільнозаверений напій — просто кавою. Усі кавові напої на каві або еспресо у різних пропорціях. Так, дяеякі з них можуть містити молоко, вершки, підсолоджувачі, алгокольні напої, чай.[1]




Зміст





  • 1 Зварені

    • 1.1 Перкольована


    • 1.2 По-турецьки


    • 1.3 Мока



  • 2 Вакуумна кава


  • 3 Еспресо та його різновиди


  • 4 З молоком


  • 5 Джерела




Зварені |



Перкольована |


Кавовий перколятор — пристрій для заварювання кави. На вигляд нагадує чайник, однак у його підставці міститься спеціальна камера. Камера розташована близько до джерела тепла, з'єднана спеціальною трубкою з ємністю, де знаходиться мелена кава. Під впливом температури вода піднімається трубкою з нижньої частини перколятора до верхньої з меленою кавою. Вода проходить через каву, потім за допомогою перфорації стікає назад в ємність, розташовану в підставці перколятора.


Перколятори були популярні до 1970-х років до свого витіснення кавоварками крапельного типу.



По-турецьки |




Традиційне сервірування кави по-турецьки зі склянкою води та лукумом


Докладніше: Кава по-турецьки

Зерна для кави по-турецьки перемелюються в дрібний порошок. Підготовка полягає в зануренні кавової гущи у воду та нагрівання, поки вона кипить. Цей метод дозволяє отримати найбільшу кількість піни. На Близькому Сході використовуються чотири ступеня підсолоджування кави: sade (без цукру), az şekerli (половина чайної ложки), orta şekerli (одна чайна ложка цукру), çok şekerli (багато цукру). Каву з потрібною кількістю цукру перемішують, поки вона повністю не розчиниться. Якщо каву варили довше, залишається менше піни.


ЮНЕСКО визнало каву по-турецьки нематеріальною культурною спадщинюо в Туреччині.[2]



Мока |


Мока — кава, зварена у спеціальній каворваці, яка пропускає гарячу воду під тиском пари через мелену каву при меншому тиску, ніж еспресо-машина. Аромат кави з моко-кавоварки в значній мірі залежить від сорту, рівня обжарювання, помелу та рівню тепла, що використовується. Атмосферний тиск тут вищий, суміш води й пари досягає температури вище 100 °С, що викликає більш ефективне вилучення кофеїну та ароматизаторів, в результаті чого отримується більш міцний напій, якщо порівнювати з тими, що готують шляхом крапельного заварювання.[3]



Вакуумна кава |


Вакуумна кавоварка готує каву за допомогою двох камер, де каву виробляють паровий тиск і вакуум. Цей вид кавоварок також відомий як сифонова кавоварка, і була придумана в Берліні в 1830-х роках. Ці пристрої були використані протягом більш ніж сторіччя в багатьох частинах світу, і зовсім недавно отримали нове застосування для приготування гарячих коктейлів.[4]



Еспресо та його різновиди |


Еспресо заварюється за допомогою еспресо-машини, де невелика кількість (25–60 мл) майже киплячої води (близько 86 to 95 °C) під тиском проходить через мелену каву.[5][6]


Еспресо-машина була запатентована 1901 року з машини, однак вперше з'явилась 1884 року, і знайшла свій розвиток в Італії.[7][8] У 1950-х роках еспресо набуло популярності у Великій Британії, де його часто вживали з молоком.[9][10][11] У 1980-х напій потрапив до США, де його також пили переважно з молоком.[12]


Еспресо, як правило, густіше, ніж кава, заварена за допомогою інших методів. Еспресо є основою для інших кавових напоїв, таких як лате, капучино, мак'ято, мокачино та американо.[13]


Американо
Докладніше: Американо

Кава американо або просто американо — різновид кави, отриманий шляхом додавання гарячої води до еспресо, даючи подібну міцність, але інший аромат від свіжозвареної кави. Напій складається з однієї або подвійної порції еспресо в поєднанні з 30-470 мл гарячої води. Міцність американо залежить від кількості еспресо. У США під американо мається на увазі поєднання гарячої води та еспресо в будь-якому порядку. До варіацій американо належать лонг блек і лунго.


Еспресо-романо

Епресо-романо — це одна порція еспресо зі шматочком лимону або апельсину, який може міститись на ободі чашки задля підкреслення солодкості напою.[14]


Доппіо

Доппіо — подвійна порція еспресо, подана у демітасі.[15]


Кубинська кава
Докладніше: Кубинська кава

Кубинська традиція пити каву, часто змішуючи цукор з кавою перед заварюванням. В основі кубинського способу приготування еспресо лежить додавання тростинного цукру в ємність, куди стікає готовий кавовий напій. Це надає приготовленому таким чином напою специфічний солодкий смак. Крім того, цей спосіб дозволяє отримати піну вершкового або світло-коричневого кольору. Якісна кава, вирощена на Кубі коштує дорого, тому більшість кубинців п'ють каву, імпортовану з Пуерто-Рико, часто змішуючи її з меленим горохом.[16][17]


Крема́

Кава-крема (італ. кремова кава) може мати два значення[18]: стара назва еспресо (1940-ві та 1950-ві) та лонг-еспресо, що поширене в Австрії, Швейцарії та Північній Італії.[19] Найчастіше під цим терміном розуміють еспресо, рідше — швейцарську каву з пінкою.


Лунго

Лунго — кавовий напій, зроблений за допомогою еспресо-машини за аналогією з еспресо, але з більшою кількістю води (від 130 до 170 мл).


Ристрето
Докладніше: Ристрето

Ристрето — міцний напій, порція якого менша за об’ємом, ніж еспресо. Як правило, для приготування такого напою потрібно 7 г кави на 15—20 мл води.



З молоком |




Капучино


Капучино

Капучино — напій з еспресо, гарячого молока та приготованої на пару молочної піни. Цей напій відрізняється від лате меншою кількістю приготовленого на парі молока. Якщо для капучино використовується співвідношення молока до еспресо 1:2, то для лате — навпаки: дві частини молока та одна частина кави.[20] Об'єм складає 150–180 мл. Піну в капучино зазвичай видно зверху. Капучино подається у порцеляновому посуді, оскільки він має кращі властивості зберігання тепла, ніж скло та папір.




Лате


Лате
Докладніше: Лате

Лате — це еспресо та молоко, приготовлене на парі, зазвичай пропорції складають 1:3 або 1:5: еспресо до молока.[21]


В Італії цей напій називають caffè latte або caffelatte, що перекладається як «кава з молоком». У північній Європі термін «кава з молоком» традиційно використовується для комбінації еспресо та молока, у той же час тей термін у США використовується для кави з вареним молоком. У Франції еспресо з молоком на парі називають grand crème, у Німеччині — 'Milchkaffee' або 'Melange', у Португалії — галоном.


Кава може замінюватись іншими інгредієнтами, такими як масала, мате або маття. Коров'яче молоко може бути замінене іншими видами молока, наприклад, мигдалевим або соєвим.


Мак'ято
Докладніше: Мак'ято

Мак'ято — еспресо з додаванням спіненого молока. Не дивлячись на зовнішню схожість з капучино, цей напій має більш міцний та ароматний смак. Молоко спінюється безпосередньо у чашці, потім туди додається кава, іноді зверху може додаватись какао.[22] Часто процес може бути зворотнім: спершу кава, потім додається спінене молоко. Лонг (англ. long — довге) мак'ято має дві порції еспресо, шот (англ. short — коротке) мак'ято містить одну порцію кави та меншу кількість води.



Джерела |




  1. Jonathan Morris (2007). 15 Globalisation of Italian Coffee. The Cappuccino Conquests. The Transnational History of Italian Coffee (Exhibition Catalogue). University of Hertfordshire — через academia.edu. 


  2. UNESCO - Intangible Heritage Section. UNESCO Culture Sector - Intangible Heritage - 2003 Convention :. unesco.org. Процитовано 19 August 2015. 


  3. Способи пригтування кави


  4. Vacuum Coffee Pots. 


  5. Johnson, Stacey. Temperature of Steam in an Espresso Machine. У Elert, Glenn. The Physics Factbook. Процитовано 1 April 2013. 


  6. Joan Korenblit (2014). Knowing Beans About Coffee. Standard International Media. с. 17. ISBN 9781600816482. 


  7. Stephanie J. Paul Phoenix. How To Make Espresso. Clinton Gilkie. с. 8. 


  8. Ettore Toscani (2004). L'Italia del caffè. Touring Editore. с. 18. ISBN 9788836530519. 


  9. Peter Hennessy (2007). Having it So Good: Britain in the Fifties. Penguin. с. 41. ISBN 9780141929316. 


  10. Alan Davidson (2014). The Oxford Companion to Food. Oxford University Press. с. 521. ISBN 9780199677337. 


  11. Jonathan Morris (2007). 7. The Cappuccino Conquests. The Transnational History of Italian Coffee (Exhibition Catalogue). University of Hertfordshire — через academia.edu. 


  12. Jonathan Morris (2007). 11 Speciality Coffee. The Cappuccino Conquests. The Transnational History of Italian Coffee (Exhibition Catalogue). University of Hertfordshire — через academia.edu. 


  13. Susan Zimmer (25 Feb 2014). I Love Coffee!: Over 100 Easy and Delicious Coffee Drinks. Andrews McMeel Publishing. с. 212–217. ISBN 9781449460112. 


  14. Travis Arndorfer; Kristine Hansen (5 September 2006). The Complete Idiot's Guide to Coffee and Tea. Penguin. с. 121. ISBN 9781440626012. Процитовано 17 April 2014. 


  15. Godsmark, Elizabeth (2014). How to Open & Operate a Financially Successful Coffee, Espresso and Tea Shop. Ocala, FL: Atlantic Publishing Group. с. 150. ISBN 1-60138-905-1. 


  16. Willis Fletcher Johnson (1920). The History of Cuba. Library of Alexandria. с. 1420. 


  17. Ted Henken (29 Oct 2013). Cuba. ABC-CLIO. с. 373. 


  18. A Short History of Espresso, Jim Schulman


  19. How to make cafe cremas, May 26, 2005


  20. РІЗНИЦЯ МІЖ ЛАТЕ І КАПУЧІНО


  21. Latte - definition of latte in English from the Oxford dictionary. oxforddictionaries.com. Процитовано 3 серпня 2015. (англ.)


  22. How to make Espresso Macchiato - PurelyCoffeeBeans, November 12, 2014



Popular posts from this blog

Can not update quote_id field of “quote_item” table magento 2Magento 2.1 - We can't remove the item. (Shopping Cart doesnt allow us to remove items before becomes empty)Add value for custom quote item attribute using REST apiREST API endpoint v1/carts/cartId/items always returns error messageCorrect way to save entries to databaseHow to remove all associated quote objects of a customer completelyMagento 2 - Save value from custom input field to quote_itemGet quote_item data using quote id and product id filter in Magento 2How to set additional data to quote_item table from controller in Magento 2?What is the purpose of additional_data column in quote_item table in magento2Set Custom Price to Quote item magento2 from controller

Nissan Patrol Зміст Перше покоління — 4W60 (1951-1960) | Друге покоління — 60 series (1960-1980) | Третє покоління (1980–2002) | Четверте покоління — Y60 (1987–1998) | П'яте покоління — Y61 (1997–2013) | Шосте покоління — Y62 (2010- ) | Посилання | Зноски | Навігаційне менюОфіційний український сайтТест-драйв Nissan Patrol 2010 7-го поколінняNissan PatrolКак мы тестировали Nissan Patrol 2016рвиправивши або дописавши її

Перекидне табло Зміст Переваги | Недоліки | Будова | Посилання | Навігаційне менюПерекидне таблоU.S. Patent 3 220 174U.S. Patent 3 501 761Split-flap-display