Перекидне табло Зміст Переваги | Недоліки | Будова | Посилання | Навігаційне менюПерекидне таблоU.S. Patent 3 220 174U.S. Patent 3 501 761Split-flap-display
Технології дисплеїв
англ.циліндріосі
Перекидне́ табло́ (англ. split-flap display) — електромеханічна система візуалізації переважно текстової інформації, що використовує перекидні таблички (набори знаків організовані у вигляді окремих пластин із зображеннями, лише пара яких є видимою для кожного знакомісця).
Часто використовуються на вокзалах для виведення інформації про прибуття й відправлення потягів. Встановлюються на значній висоті та мають відносно великі розміри.
Табло може складатись як з окремих наборів карток для кожного знакомісця, так і з попередньо підготовлених груп символів (рядків тексту).
Зміст
1 Переваги
2 Недоліки
3 Будова
4 Посилання
Переваги |
- Споживають електроенергію лише при зміні тексту, але не при відображенні фіксованого тексту.
- Відносно мала вартість при великих розмірах табло.
- Знаками можуть бути рисунки та згладжені символи, на відміну від матричних чи сегментних пристроїв візуалізації інформації.
- Працюють у відбитому світлі, через що легко читаються за яскравого сонячного світла. У темряві також набагато легше читається світловідбивне табло, яке підсвічується лампою, ніж світловипромінювальне (на якості сприйняття зображень у світловипромінювального табло позначаються хроматичні аберації, за рахунок чого символи «розпливаються» при спостереженні з великої відстані).
Недоліки |
- Шумність при зміні інформації виведення (в окремих випадках може бути перевагою і слугувати звуковим сигналом про оновлення інформації).
- Відносно висока тривалість зміни інформації; залежить від кількості карток для кожного знакомісця.
- Можливість заклинювання пластин, що призводить до помилкового виведення інформації.
- Так як працюють у відбитому світлі, для роботи у темряві потребують додаткового підсвічування або використання люмінесцентної фарби. Ця ж якість з іншого боку є перевагою (див. вище).
Будова |
У найпростішому випадку картки встановлено на циліндрі 10, при цьому кожна кріпиться на власній осі 20. Для зміни символів використовується повертання циліндра навколо власної осі 8.
У верхній частини пристрою встановлюється тримач 28 для верхньої половини 22 символу. В нижній частині пристрою також може бути упор 24 для нижньої половини 25, що дозволяє їй зберігати вертикальну орієнтацію при повороті.
Для того, щоб картка при повороті могла легко перейти у вертикальне положення і опертись на верхній тримач, поряд з віссю картки встановлюється упор 21, який не дає картці повністю опускатись та торкатись до сусідніх карток.
Посилання |
Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Перекидне табло |
U.S. Patent 3 220 174 Springless, tilting plates clock driven by two oval gears.
U.S. Patent 3 501 761 Remote-Controlled Display Device for Selectively Displaying Signs or Words.
Tom Lynch Split-flap-display