Реккополіс Зміст Історичне підґрунтя | Етимологія назви |  Розташування | Дослідники міста | Фортифікація | Будівлі в середині міста | Примітки | Джерела | Навігаційне меню

Археологічні пам'ятки ІспаніїГвадалахара (провінція)ВестготиСередньовічні міста


ісп.вестготівЛеовігильдомвестготівЗахідної Римської ІмперіїРимської імперіїЛімесРимської  ІмперіїВестготиАларіхаФранціївестготське королівствоПіренейському півостровіТоледське королівствоІоанн БікларскійЛеовігильдРеккаредаРеккаредаrexРеккаредаКонстантинополісСерро-де-ла-ОліваСоріта-де-лос-Канеспровінція Гвадалахарарічка ТахоЛеовігільдаJ. Catalina Garcia(Каталина Гарсія)Zorita de los Canesвестготської епохиJ. Cabre AguiloКордобиAhmad al-RaziАхмада аль-РазіЗорітаКлаус РаддацOlmo Enricoбазилікиакведук




Реккополіс (ісп. Recópolis) одне з пізно-античних ранньосередньовічних міст, було засноване в 578 р. н. е. царем вестготів Леовігильдом (569—586).




Леовігільд засновник Реккополіса


Заснування міст не було звичайним явищем у германських королівствах і зокрема у вестготів, Реккополіс був першим сьогодні відомим випадком.




Зміст





  • 1 Історичне підґрунтя


  • 2 Етимологія назви


  • 3  Розташування


  • 4 Дослідники міста


  • 5 Фортифікація

    • 5.1 Мур


    • 5.2 Вежі


    • 5.3 Брами



  • 6 Будівлі в середині міста


  • 7 Примітки


  • 8 Джерела




Історичне підґрунтя |


Між IV і VII століттями відбувається велике переселення кочових і напівкочових народів, що докорінно змінює політичне і соціальне обличчя Західної Римської Імперії. Прибульців називають «barbari» варварами, що є зневажливим терміном  для чужих, некультурних людей. Причини проникнення цих народів на окуповані території Римської імперії різноманітні; однією з ймовірних причин, є те що це стало необхідним через кліматичні зміни.


Кочовики шукали пасовиська для великої рогатої худоби і коней або нові родючі сільськогосподарські угіддя. Так в V столітті племена зі сходу Європи з регіонів що знаходяться на сході від Райну і на півночі від Дунаю, вдираються в Римську Імперію, на своєму шляху розтрощивши  римський Лімес, що до того часу був міцним кордоном між Римом та варварським світом.


Демографічні зрушення такого масштабу неминуче приводять до  руйнування етнічного та політичного балансу в державі. Це створює нові соціальні і політичні формування, які можна охарактеризувати як варварсько-римські імперії.




Шляхи пороникнення варварів в Римську Імперію



Першим народом що оселився на теренах Римської  Імперії в 408-му році стали  Вестготи під проводом готського царя Аларіха. Після пограбування Риму в 410-му році вони спочатку влаштувалися  на території сучасної Франції, де вони оснували тулузьке королівство (раннє вестготське королівство); пізніше вони осідають на Піренейському півострові і започатковують Толедське королівство, яке буде існувати аж до прибуття  в 711-му році арабів.



Етимологія назви |


Іоанн Бікларскій в своїй Chronica, 175—180, повідомляє, що Леовігильд засновав і назвав місто на честь свого молодшого сина Реккареда, за вісім років до його коронування, після підкорення основної частини королівства Толедо.


Останнім часом з'явилася нова теорія походження назви міста, так Реккополіс не є містом Реккареда, а є формою похідною від латинського rex (Король), що дає можливість трактувати назву як «Королівське місто». Цю теорію підсилює той факт що місто Реккополіс було якийсь час резиденцією вест-готських правителів. При найменуванні міста на честь Реккареда, місто мало б називатися «Реккаредополіс» як до прикладу місто «Константинополіс» назване на честь імператора Константина.  Для скорочення від імені Реккаред до Рекко- не має ніякого прецеденту[1].




Реккаред правитель вестготів


Проте трактування назви міста як «Королівське місто» від латинського rex є так само проблематичним як і інше рішення, тим паче це трактування суперечить повідомленням сучасника Іоанна Бікларського.



 Розташування |




Тахо на околицях Реккополісу




Вестготи та Реккополіс 586 р.


Місто Реккополіс було локалізоване  на пагорбі на висоті  650 м над рівнем моря і близько 30 метрів над долиною Серро-де-ла-Оліва (Соріта-де-лос-Канес, провінція Гвадалахара) з північної частини пагорба протікає річка Тахо. В повідомленнях арабських географів X століття, місто Реккополіс зустрічається без вказівки на місце розташування.  Археологічні знахідки вказують що саме на цьому місті знаходився Реккополіс. Поміж іншим, важливою знахідкою є скарб монет, який було виявленно під фундаментом базиліки. Надписи на монетах «Reccopoli» і розташований на них образ Леовігільда є однозначним підтвердженням існування міста Реккополіс.



Дослідники міста |


В кінці 19 ст. іспанський археолог J. Catalina Garcia (Каталина Гарсія), дослідник середньовічного міста арабського періоду  Zorita de los Canes  помітив в брамі вбудовані елементи вестготської епохи. Пізніше було встановлено, що будівельники укріплення використовували матеріали з руїн більш раннього міста, яке розташовувалося на відстані менше одного кілометра на південь вниз по течії річки Тахо. Згодом на цьому місті було локалізовано місто Реккополіс, що до того часу був відомий лише з письмових джерел та власній монеті. Проте перші археологічні дослідження були проведені в 1944-45 роках археологом J. Cabre Aguilo. Іспанський дослідник ставив за мету шляхом археологічних методик, перевірити ідентичність руїн міста з Реккополісом  в вестготських та арабських письмових джерелах. Важливим аргументом локалізувати Реккополіс саме в цьому місті, були записи 10-го століття арабського географа з Кордоби Ahmad al-Razi (Ахмада аль-Разі). В його джерелах вказано, що Зоріта було сильним розташованим на височині містом, далі повідомляє географ, що при будівництві його були використані кам’яні брили з розташованого поблизу Ракупела (Реккополіс) де були добрі каменоломні.


В 1964 році розкопки проводив німецький дослідник Клаус Раддац, який першим опублікував план локалізованих ним будівель та фортифікації. З 1983 року археологічними дослідженнями Реккополісу займався іспанський вчений Olmo Enrico. На даний час розкопки ще не закінченні.



Фортифікація |


Все місто займало площу приблизно 33 га, і було оточене великим муром, що переривався тільки на півночі міста, де висота пагорба сягала 60 м від його основи в долині.



Мур |


З західної сторони уціліла найбільша частина муру довжиною в 128,2 метри, та шириною  2 метри. Мури міста складаються з зовнішньої та внутрішньої кам'яної стіни та міжстінового простору, заповненого сумішшю землі з гравієм, дрібним камінням. Гіпотетично повна довжина мурів сягає 1,6 км, а висота мала б бути приблизно 5  метрів.



Вежі |


З початкових веж частково збереглися лише вісім. Вежі переважно прямокутні деколи напівкруглі. Вони були збудовані вздовж мурів з нерегулярними інтервалами — відстань між ними  змінюється від 20 м до 40 м. Для будівництва веж були використані різні матеріали  — здебільшого великі кам'яні брили з вапняку, та  з піщаника.


На сьогоднішній день було розкопано одну напівкруглу вежу, п'ять квадратних, та дві квадратних по сторонам однієї з брам. Вежі виступають з муру на 2-3 метри. Довжина сторін квадратних веж сягає 5,75 м.



Брами |


На даний момент маємо мало інформації стосовно брам міста. Німецький дослідник Раддац, який першим проводив археологічні розкопки міста в 40-50х роках, локалізував три брами. Одну з них на сході укріплення де пагорб має природній вхід. Інша брама могла знаходитися з західної сторони. І третю припускає Раддац в південній частині мура. На даний час було знайдено лише одну браму з західної сторони, ця брама знаходиться поміж двома квадратними вежами.



Будівлі в середині міста |




Руїни аріанської базиліки




Арки базиліки


В середині міста на  підвищенні пагорба, будівлі розташовані вільно навколо відкритого майданчика. З північного краю розташована будівля, що була інтерпретована дослідниками як королівський палац, зі східного краю будівля аріанської базиліки. На півдні центральний майдан закривається довгою будівлею з прямокутним фундаментом. Ще далі на південь місто було забудоване домівками його мешканців. На сході урбаністичного комплексу були локалізовані каменоломні з яких добували матеріал для будівництва муру, і будівель. До місця видобутку каміння пролягало декілька доріг а поблизу розташовувався річковий порт. Також дослідниками було виявлено канал та систему водопостачання в місто акведук. Навколо міста були сільськогосподарські угіддя.


На даний момент стан археологічних досліджень не дає змоги в повній мірі щось стверджувати про загибель міста, як і про справжній стан урбаністичного і архітектурного розвитку Реккополісу.


Відомо що в VIII та IX століттях в андалузійський період місто і надалі існувало, але поступово занепадало через постійні зіткнення з берберами. Що з часом привело до повного занепаду міста.



Примітки |




  1. Collins, Roger (2004). Visigothic Spain 409–711 (English). Malden (MA): Blackwell. с. 55 f. ISBN 0-631-18185-7. 



Джерела |


  • Olmo Enciso, Lauro [Hrsg.] Recópolis y la ciudad en la Epoca Visigoda Madrid, Comunidad Autónoma de Madrid, 2008

  • Ulbert, Thilo  50 Años del Instituto Arqueológico Alemán de Madrid 1954 – 2004

  • Gisela Ripoll: Reccopolis, in: Reallexikon der Germanischen Altertumskunde. Bd. 24, 2003,

  • Roger Collins: Visigothic Spain 409-711. Malden (MA) 2004,

  • Raddatz, Klaus: Anmerkungen zu Reccopolis. Madrider Mitteilungen (Mainz), 36.1995

  • Raddatz, Klaus: Studien zu Reccopolis, 1. Die archäologische Befunde. Madrider Mitteilungen, 5.1964 

  • Vázquez de Parga: Studien zu Reccopolis 3. Die archäologischen Funde. Madrider Mitteilungen, 8.1967

  • Claude,D.: Studien zu Reccopolis, 2. Die historische Situation. Madrider Mitteilungen, 6.1965


Popular posts from this blog

Magento 2 duplicate PHPSESSID cookie when using session_start() in custom php scriptMagento 2: User cant logged in into to account page, no error showing!Magento duplicate on subdomainGrabbing storeview from cookie (after using language selector)How do I run php custom script on magento2Magento 2: Include PHP script in headerSession lock after using Cm_RedisSessionscript php to update stockMagento set cookie popupMagento 2 session id cookie - where to find it?How to import Configurable product from csv with custom attributes using php scriptMagento 2 run custom PHP script

Can not update quote_id field of “quote_item” table magento 2Magento 2.1 - We can't remove the item. (Shopping Cart doesnt allow us to remove items before becomes empty)Add value for custom quote item attribute using REST apiREST API endpoint v1/carts/cartId/items always returns error messageCorrect way to save entries to databaseHow to remove all associated quote objects of a customer completelyMagento 2 - Save value from custom input field to quote_itemGet quote_item data using quote id and product id filter in Magento 2How to set additional data to quote_item table from controller in Magento 2?What is the purpose of additional_data column in quote_item table in magento2Set Custom Price to Quote item magento2 from controller

How to solve knockout JS error in Magento 2 Planned maintenance scheduled April 23, 2019 at 23:30 UTC (7:30pm US/Eastern) Announcing the arrival of Valued Associate #679: Cesar Manara Unicorn Meta Zoo #1: Why another podcast?(Magento2) knockout.js:3012 Uncaught ReferenceError: Unable to process bindingUnable to process binding Knockout.js magento 2Cannot read property `scopeLabel` of undefined on Product Detail PageCan't get Customer Data on frontend in Magento 2Magento2 Order Summary - unable to process bindingKO templates are not loading in Magento 2.1 applicationgetting knockout js error magento 2Product grid not load -— Unable to process binding Knockout.js magento 2Product form not loaded in magento2Uncaught ReferenceError: Unable to process binding “if: function()return (isShowLegend()) ” magento 2